Rowerowy raj w Andrychowie? Powstały kolejne altanki gdzie rowerzyści mogą odpocząć podczas podróży!

Rowerowy raj w Andrychowie? Powstały kolejne altanki gdzie rowerzyści mogą odpocząć podczas podróży!

W okolicach Andrychowa powstały aż cztery nowe altany, w których podróżujący na rowerze turyści mogą odpocząć, sprawdzić mapę albo też chwilę się zdrzemnąć na drewnianych ławach. Wszystko to wyszło ze społecznej inicjatywy!

Chodzi o projekt „Rowerowe podróże od Podbiabiogórza przez Wadovianę, Dolinę Karpia aż do Doliny Soły”. W ramach pierwszego etapu powstało aż 36 altan dokładnie przy trasach rowerowych często odwiedzanych przez rowerzystów. Na każdej z nich znajdują się ławy, stoły, kosze oraz stojaki dla rowerów. Warto zaznaczyć, że każda altana jest zadaszona, więc pozwoli na przeczekanie nawet największej ulewy.

W rejonach Andrychowa powstały aż cztery takie nowe altany. Jedna znajduje się obok basenu krytego a dwie przy OSP w Rynkach oraz Choczni. Kolejną altanę można spotkać przy ścieżce rowerowej w Jaroszowicach- Zbywaczówce i na Dzwonku w Gorzeniu Dolnym.

Drugi etap prac będzie realizowany jedynie w Dolinie Soły, gdzie powstaną trzy tory do wyczynowej jazdy rowerem oraz dwie altany.