Nowe mieszkania komunalne w Andrychowie. Kto może starać się o przydział?

Nowe mieszkania komunalne w Andrychowie. Kto może starać się o przydział?

Rok 2023 w Andrychowie rozpoczyna się doskonale. W połowie lutego zostaną oddane do użytku mieszkania komunalne dla najbardziej potrzebujących ekonomicznego wsparcia. Zobacz, jakie kryteria trzeba spełnić!

Chodzi o mieszkania przy ulicy Batorego w Andrychowie. Zostaną one przyznane osobom z tak zwanej listy komunalnej. Obecnie w budynku trwają prace wykończeniowe i niebawem aż 26 mieszkań będzie możliwych do zamieszkania. Aby otrzymać przydział do takiego mieszkania, niezbędne jest spełnienie określonych kryteriów dochodowych.

Na budowę pozostałych 13 mieszkań, został rozpisany przetarg i póki co wpłynęły trzy oferty, jednak na rozstrzygnięcie trzeba będzie jeszcze poczekać. Pewne jest, że budowa ostatniego bloku mieszkalnego zakończy się pod koniec 2023 roku.

Nie wszyscy mieszkańcy Andrychowa popierają budownictwo komunalne, wskazując, że dzięki temu tworzą się jedynie zamknięte i niebezpieczne osiedla. Urząd Miasta odpowiada, że będzie monitorował sprawę w Andrychowie i odpowiednio wcześnie zapobiegnie ewentualnym społecznym odstępstwom od normy.