Rośnie sieć tras rowerowych w Małopolsce

Rośnie sieć tras rowerowych w Małopolsce

Nowe kilometry Velo Skawa

Dobra wiadomość dla mieszkańców Małopolski i turystów, którzy są zapalonymi rowerzystami – już niedługo ruszy budowa kolejnego odcinka popularnej trasy rowerowej Velo Skawa.

Dróg rowerowych sukcesywnie przybywa w całym kraju, zarówno w dużych miastach, jak i na terenach podmiejskich i tych, które są szczególnie cenne ze względu na walory krajobrazowe i turystyczne.

Tak właśnie jest z trasami rowerowymi przebiegającymi przez najpiękniejsze tereny województwa małopolskiego, a tych, jak wiadomo, nie brakuje i z chęcią są one „zwiedzane” za pomocą dwóch kółek.

Trudno się temu dziwić – są to tereny szczególnie predystynowane do tego, żeby eksplorować je właśnie za pomocą tego najbardziej ekologicznego i zdrowego środka transportu, sprzyjającego turystyce i nienaruszającego wartości przyrodniczej regionu.

Sieć ścieżek rowerowych w Małopolsce jest coraz dłuższa i coraz gęstsza, a każdy nowy odcinek przybliża nas do tego, że można będzie nimi dojechać z różnych części Małopolski do samego Krakowa.

Trasa Jezioro Mucharskie – Kraków?

Do niedawna wielu entuzjastom rowerowych wypraw taka trasa mogłaby się wydawać trudnym do zrealizowania marzeniem, jednak z roku na rok i z „inwestycji na inwestycję” cel ten coraz wyraźniej zbliża się do finalizacji.

Konieczne jest wybudowanie jeszcze dwóch odcinków drogi Velo Skawa. Gdy się to stanie – możliwe będzie przejechanie tą trasą do stolicy Małopolski, w „połączeniu” z Wiślaną Trasą Rowerową, która, jak sama nazwa wskazuje, wiedzie w okolicy królowej polskich rzek i wyróżnia się pięknymi krajobrazami.

Planowana jest dalsza rozbudowa Velo Skawa. Jej część, prowadząca do okolic Jeziora Mucharskiego będzie wykonana w ciągu najbliższych miesięcy. Odcinek będzie przejezdny prawdopodobnie już wczesną wiosną przyszłego roku.

Kolejny, o wiele dłuższy, bo liczący ponad dwadzieścia kilometrów, odcinek trasy jest obecnie projektowany. Stosowna dokumentacja zostanie opracowana w 2023 r.

Planujesz wakacje na rowerze w Małopolsce? Poznaj również trasę Velo Dunajec, uznawaną za jedną z najpiękniejszych w Polsce.