Co dalej z Pałacem Bobrowskich w Andrychowie? Póki co, zakazano wjazdu na teren przed budynkiem!

Co dalej z Pałacem Bobrowskich w Andrychowie? Póki co, zakazano wjazdu na teren przed budynkiem!

Pałac Bobrowskich przed laty był prawdziwą ozdobą i perełką architektury w regionie. Niestety upływający czas sprawił, że zaczęło popadać w ruinę. Kiedy przed kilkoma laty miasto wykupiło ten teren od prywatnych właścicieli, wydawało się, że będzie to szybka i wspaniała inwestycja. Nic takiego się jednak nie stało.

Do niedawna przed niszczejącym Pałacem Bobrowskich w Andrychowie był nieformalny parking. Mieszkańcy chcący załatwić sprawy w centrum miasta, zwyczajnie parkowali tam samochody, bo w mieście brakuje miejsc parkingowych. Jednak na początku lutego przy wjeździe na posesję stanęły barierki uniemożliwiające wjazd. Urząd Miasta Andrychów tłumaczy, że to przez zły wpływ samochodów na historyczny obiekt.

Niestety, Pałac Bobrowskich niszczeje w oczach. Mimo że miasto zdobyło dofinansowanie na konkretne działania renowacyjne, nie zostały tam przeprowadzone żadne prace. Głównym powodem miał być brak zgody Konserwatora Zabytków na ustalone projekty modernizacji. Wraz z końcem 2023 roku zdobyte z trudem pieniądze przepadną. Nikt nie wie, co dalej z miastową inwestycją.