Turystyka weekendowa

Turystyka weekendowa

Wiele osób lubi samochodowe wycieczki krajoznawcze. Region Andrychowa sprzyja więc weekendowym wypadom, podczas których można odwiedzić wiele ciekawych miejsc. To doskonała okazja do poznania kultury, historii i obyczajowości tego regionu. Będąc w niewielkim miasteczku Andrychów można zorganizować nocleg i to właśnie z tego miejsca ruszać po nieznane. Poniżej proponujemy kilka miejsc, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę. To oferta skierowana zarówno dla grup przyjaciół, jak i całych rodzin z dziećmi. Jeśli więc kochasz podróże samochodem – nie zwlekaj i zaplanuj swój wyjazd już dziś.

Pętla przez wysokie przełęcze

Każdy lubi coś innego. Jedni stawiają na architektoniczne perełki charakterystyczne dla danego regionu. Inni wolą rozkoszować się pięknymi widokami. Jeszcze inni skupiają swoje podróże wokół miejsc i parków rozrywki. Będąc w okolicach Andrychowa możesz mieć to wszystko. My jednak polecamy trasę samochodową przez wysokie przełęcze, zapierające dech w piersiach. Trasa: Andrychów – Przełęcz Beskid Targanicki – Porąbka – Miedzybrodzie Bialskie – Przełęcz Przegibek – Bielsko-Biała – Szczyrk – Przełęcz Salmopolska – Wisła – Przełęcz Kubalonka – Przełęcz Koniakowska – Żywiec – Kocierz Moszczanicki – Przełęcz Kocierska – Andrychów jest propozycją o dużej ilości kilometrów, ale również bardzo zróżnicowanych widokach. Można ją spokojnie zaplanować na cały weekend by nie trzeba było się spieszyć. Propozycja daje niesamowite wrażenia wizualne – pełno tu zjawiskowych przełęczy i urwisk, a krajobrazy unoszące się nad nimi na długo pozostają w pamięci.

Szybka wycieczka szlakiem drewnianych kościółków

To trasa dedykowana ludziom lubiącym zabytkowe, mocno klimatyczne i często lekko zapomniane miejsca. Trasa: Andrychów – Barwałd Dolny – Woźniki – Radocza – Graboszyce – Polanka Wielka – Poręba Wielka – Grojec – Osiek – Nidek – Andrychów prowadzi przez małe miejscowości i można ją swobodnie pokonać w jeden dzień. W każdym z wymienionych miejsc znajdziesz przynajmniej jeden obiekt o tradycyjnym drewnianym wykonaniu i niepowtarzalnym charakterze.