Andrychowskie szlaki turystyczne dla pieszych

Andrychowskie szlaki turystyczne dla pieszych

Poszukując miejsc wartych uwagi dobrze udać się do Andrychowa. Niewielkie miastaczko zachwyca swoim klimatem, a dodatkowo stanowi wspaniałą bazę wypadową pod piesze wycieczki. To idealny pomysł na weekendowy wypad bądź dłuższe wakacje. Oferta turystyczna, jak i sama baza noclegowa zaprasza wszystkich zainteresowanych. W tym miejscu nie da się nudzić, niezależnie od pogody.

Turystyka piesza

Ze względu na położenie miejscowości najwięcej turystów przybywa tu aby obcować na łonie natury. Nic w tym dziwnego, świeże powietrze, wspaniałe widoki i ogrom możliwości sprawiają, że nie da się pozostać biernym obserwatorem. Władze miasta przygotowały szczegółowy opis poszczególnych szlaków turystycznych. To, co jednak najważniejsze to fakt, że każdy z nich rozpoczyna się właśnie w tej miejscowości. Nie musisz zatem szukać dojazdu do miejsca docelowego – będąc przy Dworcu w Andrychowie możesz wyruszyć w swoją pieszą wędrówkę. Dobrze jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przed każdorazowym wyjściem w dłuższą podróż, poinformować kogoś z otoczenia.

Zróżnicowane szlaki

Z Andrychowa wiedzie obecnie 6 szlaków turystycznych o zróżnicowanym poziomie trudności. Najprostsze z nich doskonale sprawdzą się w formie spaceru rodzinnego bądź dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pieszą turystyką. Podstawą są dobrze dobrane buty oraz apteczka, zapas picia i jedzenia oraz dobry humor. Szlaki o wyższym stopniu trudności mają specjalne oznaczenia i nie są dedykowane początkującym podróżnikom. Różnią się znaczącymi wysokościami podejść i zejść, które dla osób niewprawionych mogą stanowić nie lada wyzwanie. Co istotniejsze, wyższy poziom trudności wcale nie przekłada się na długość trasy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest poznanie planowanej trasy od postaw. Dzięki informacji turystycznej dostępnej w Andrychowie oraz licznym przewodnikom każdy zainteresowany turysta odnajdzie pomysł na własną, dopasowaną do potrzeb i oczekiwań wycieczkę.