Zapraszamy do Anrychowa!

Zapraszamy do Anrychowa!

Miasteczko położone w południowej części Polski, niedaleko Wadowic. Niezwykle urokliwe miejsce, doskonale sprawdzające się w przypadku turystyki pieszej, jak i rowerowej. Swoją historią i licznymi zabytkami przyciąga co roku wielu turystów. Posiada szeroką ofertę noclegową, fantastyczną kuchnię, a przede wszystkim jest doskonałą bazą wypadową do wielu atrakcji zlokalizowanych w jego najbliższej okolicy. Jeśli panujesz wycieczkę na weekend od razu ostrzegamy – z pewnością zabraknie Ci czasu na zobaczenie wszystkich, mocno wyjątkowych miejsc.

Od czego zacząć? Starówka i park miejski

Będąc w Andrychowie warto wybrać się na Starówkę. Małe miasteczka są zwykle pełne uroku i wielu barw. Nie inaczej jest w przypadku andrychowskiego centrum miasta, na którym niemal przez cały okres letni tętni życie. Na nieregularnym placu przeważa zabudowa z XIX i XX wieku. Można tu również odnaleźć dużo starsze kapliczki, jak i kilka nowoczesnych budynków. Z pewnością należy podkreślić, że charakter starówki (galicyjski) pozostał jednak niezmienny pomimo upływu czasu. Na rynku znajduje się tzw. Zamek Andrychowski otoczony przez piękny park z niewielkim, urokliwym stawem. W lecie starówka gromadzi dzieci, które uwielbiają zabawę w miejskich fontannach. Zimą okolica nabiera bardziej poważnego wyglądu, choć nadal zachwyca osoby przyjezdne.

Liczne szlaki turystyczne

Andrychów, dzięki swojemu wyjątkowemu położeniu jest miejscem, z którego dotrzeć można w różne rejony powiatu. To tu przecinają się liczne szlaki turystyczne – dedykowane pieszym wędrówkom i rowerowym przejażdżkom. Ich zróżnicowany poziom trudności umożliwia dopasowanie trasy do własnych umiejętności. Dzięki szeroko rozbudowanej ofercie noclegowej turyści z wielu stron mogą odnaleźć tu odpoczynek po dziennych wyprawach na łonie natury.

Zabytki warte obejrzenia

Miasteczko, o którym mowa posiada bogatą historię, którą powinien poznać każdy odwiedzający to miejsce. Świadczą o niej liczne kościółki oraz inne budynki architektury, nawiązujące do odmiennych okresów historycznych. Samo miasto jest dość stare, pierwsze zapiski o nim pojawiły się bowiem już w XIII wieku. Poza klasycznymi świątyniami warto odwiedzić Muzeum Etnograficzno-Historyczne prezentujące szereg wiadomości o społeczności żydowskiej, przebywającej niegdyś na tych terenach. Ponadto nie oszukujmy się – Andrychów leży całkiem niedaleko rozreklamowanych atrakcji turystycznych dedykowanych najmłodszym.