Rowerem po Beskidzie

Rowerem po Beskidzie

Okolica Beskidu Małego, a poźniej samego Beskidu jest wymarzonym terenem pod wycieczki rowerowe. Znajduje się tu wiele tras o zróżnicowanym poziomie trudności. Ponadto, poza samymi szlakami warto tu przyjechać by zobaczyć najrozleglejsze w całej Polsce panoramiczne widoki, które zapierają dech w piersiach. Miejsce jest wyjątkowe pod wieloma względami, ale jedno można powiedzieć od razu: warto tu być by samemu przekonać się, co może zaoferować wszystkim turystom.

Kilkanaście tras dla mniej i bardziej zaawansowanych

W Andrychowie można nabyć przewodnik, w którym szczegółowo zostało opisanych 12 tras rowerowych, dostępnych z okolic miasta. Można do nich dojechać klasycznym szlakiem bądź drogą asfaltową. Stanowią wyzwanie dla początkujących rowerzystów, ale wśród nich znajdują się także propozycje o trudnych warunkach technicznych. Wszystko jest więc wyborem turysty, który planuje swoją podróż.

Co warto zabrać ze sobą na rowerową wycieczkę po górach?

To pytanie wydaje się oczywiste, jednak jak pokazuje praktyka wciąż zdarzają się osoby nie przygotowane właściwie do wymagających tras Beskidu. Przede wszystkim należy zadbać o sprzęt, którym planuje się poruszać. Dodatkowa dętka, czy chociażby pompka do roweru może być przydatna na nierównościach. Ponadto dobrze uzbroić się w odpowiedni zapas wody i jakieś energetyczne przekąski. Po przeanalizowaniu trasy, tuż przed wyjazdem należy koniecznie poinformować kogoś o planowanej wycieczce oraz potencjalnej godzinie powrotu. Te podstawowe wskazówki bywają pomocne. Zwłaszcza, że na leśnych trasach, choć są doskonale oznaczone łatwo można się zgubić.