Traktoryja 2021 w Wieprzu już niebawem

Traktoryja 2021 w Wieprzu już niebawem

Większość gmin w Polsce posiada charakterystyczne imprezy bądź konkursy, z których słynie. Nie inaczej jest w Wieprzu, gdzie co roku, podczas gminnych dożynek odbywa się prawdziwy wyścig traktorów. Ten fenomenalny konkurs cieszy się dużą popularnością – nie tylko wśród uczestników. Kto z nas nie chciałby podziwiać pięknych, niekiedy klasycznych maszyn w wydaniu wyścigowym? Jeśli i Ty chciałbyś przekonać się, jak wygląda taki konkurs koniecznie zjaw się w Wieprzu w najbliższą niedzielę – 29 sierpnia.

Traktoryja dla wszystkich rolników, którym brakuje adrenaliny

Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Wieprzu, w którym do 25 sierpnia można było zgłaszać chęć udziału w tym niecodziennym wyścigu. Choć pogoda może nie zachwycić z pewnością można mieć pewność, że dożynki sprawią wiele radości i satysfakcji mieszkańcom, jak i turystom. Oczywiście jak to w przypadku większości dożynek pierwsze godziny należą do tradycyjnych obchodów, w skład których wchodzi msza święta. O godzinie 14 starości okolicznych gmin (choć nie tylko) tłumnie przybędą na traktorach do Wieprza. To widowiskowa część, bowiem ludzie przybywający pojawiają się w tradycyjnych ludowych strojach. Co więcej całemu przyjazdowi towarzyszą radosne ludowe przyśpiewki.

Część artystyczna dożynek rozpocznie się dopiero o godzinie 17stej. To wtedy rozpoczną się występu zespołów lokalnych oraz komików. Będzie dużo lokalnych potraw, fantastycznego humoru oraz zabawy i atrakcji także dla dzieci. Jak zapewniają organizatorzy cała impreza potrwa do drugiej w nocy.

Piąta edycja Traktoryji

Jak mówią organizatorzy zainteresowanie jest dość duże. Przypuszczalnie w wyścigu weźmie udział 20stu rolników. Będą oni startować w wyścigach w czterech kategoriach. To klasa „Capek”, „Pół Mocna”, „Tytan” oraz „Ciężka”. Jak pokazały pierwsze lata impreza tego typu przyciąga nie tylko mieszkańców, ale również turystów, chcących wziąć udział w tym nietypowym sportowym wydarzeniu. Co więcej poza lokalnymi rolnikami pojawią się także pasjonaci, którzy ze swoimi traktorami na lawetach przyjeżdżają z różnych regionów Polski