Letnie sierpniowe koncerty

Letnie sierpniowe koncerty

W Andrychowie stawia się mocno na kulturę oraz wszelką formą aktywizacji mieszkańców. Dlatego władze miasta regularnie organizują plenerowe imprezy i koncerty, aby każdy zainteresowany mógł w dobrym towarzystwie przyjemnie spędzić czas. Wakacyjny klimat sprzyja takim wydarzeniom. Tym bardziej, że w samym Andrychowie, jak i okolicach pojawia się wówczas dużo turystów. Jeśli więc szukasz propozycji na wolne popołudnie sprawdź, kiedy odbędą się najbliższe wydarzenia.

Pierwszy koncert już 27 sierpnia

To data, którą warto zapisać w kalendarzu. Interesujący koncert odbędzie się w parku miejskim, a zagrają na nim wybitni instrumentaliści. Zespół THE OLD FRIENDS BIG BAND działa od 2019 roku i został założony przez Łukasza Zaborowskiego – dyrygenta andrychowskiej orkiestry dętej. Obecnie liczny 25 członków, którzy są bardzo uzdolnionymi artystami. Występ będzie miał charakter otwarty, więc każdy zainteresowany będzie mógł posłuchać wspaniałej muzyki na żywo. A będzie czego słuchać, bowiem wykonawcy prezentują niezwykle popularne i ponadczasowe kawałki, znane chyba każdemu.

Koncert drugi – 28 sierpnia

W kolejnym dniu wydarzenia na scenie pojawi się zespół, który łączy w sobie klasyczne folkowe brzmienie z nutą jazzu i swingu. Grupa, która powstała w 2013 roku cieszy się niesłabnącą popularnością. Wszystko za sprawą umiejętności artystów. Wykonawcy fantastycznie mieszają ze sobą muzykę ludową z najbardziej popularnymi nutami amerykańskiego stylu jazzowego. Tworzy to wyjątkowe, niemal unikalne kompozycje o dużej energii oraz pozytywnym brzmieniu.