XII Andrychowska Wigilia

XII Andrychowska Wigilia

Świąteczne spotkanie mieszkańców

Już po raz dwunasty mieszkańcy Andrychowa będą mieli okazję spotkać się wspólnie podczas Andrychowskiej Wigilii. Będzie to wspaniałe wydarzenie dla wszystkich – zarówno młodych, jak i tych nieco starszych miłośników niepowtarzalnych, radosnych i pięknych bożonarodzeniowych klimatów.

Wiele atrakcji czeka na mieszkańców miasta i gości już 12 grudnia 2021 r.

Taka też będzie oprawa wydarzenia – nie zabraknie świątecznych kolorów, aromatów, smaków i – co oczywiste – wspólnego opłatka i świątecznych życzeń.

Spotkaniu towarzyszyć będzie bogaty program artystyczny, przygotowany m.in. przez dzieci z andrychowskich przedszkoli i szkół oraz osób rozwijających swoje talenty w sekcjach działających przy Centrum Kultury i Wypoczynku.

12. edycja grudniowego, wigilijnego świętowania w tym roku będzie szczególnie radosna – wszyscy potrzebujemy bardziej niż jeszcze kilka lat temu spotykania się w szerszym gronie, a temu z pewnością będzie służyć wspólne kolędowanie, które potrafi połączyć i wzruszyć wszystkie pokolenia.

Kiermasz, MotoMikołaje, choinki i kolędowanie

Te wszystkie świąteczne atrakcje – już w najbliższą niedzielę, na Placu Mickiewicza. Prawdopodobnie jedną z największych atrakcji dnia będzie oczekiwany przez cały rok Kiermasz Świąteczny, który zaoferuje moc bożonarodzeniowych artykułów, doskonale nadających się na prezenty.

Atrakcyjnie zapowiada się również parada MotoMikołajów w „wykonaniu” klubu motocyklowego z Andrychowa. Dużym zainteresowaniem z pewnością będzie się także cieszyć specjalna akcja rozdawania choinek.

Początek imprezy już o godzinie 10:00. W świąteczną atmosferę wprowadzą uczestników wigilijnego świętowania występy artystyczne dzieci oraz orkiestry dętej.

W samo południe odbędzie się święcenie opłatków, życzenia mieszkańcom miasta złoży burmistrz, później wszyscy będą mogli podzielić się opłatkami.

W programie nie mogło również zabraknąć degustacji potraw świątecznych.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.