Pierwsza tężnia solankowa w powiecie wadowickim już działa

Pierwsza tężnia solankowa w powiecie wadowickim już działa

Zażyj wyjątkowego relaksu nie tylko w uzdrowisku

Od kilku lat w Polsce daje się zauważyć modę na zdrowe życie, w tym relaks, który nie tylko wspiera kondycję fizyczną, ale również psychiczną. Takie cele spełniają między innymi tężnie solankowe, niegdyś obiekty kojarzone z uzdrowiskami, szczególnie Ciechocinkiem, gdzie tężnie są sporych rozmiarów, najstarsze i robiące bardzo duże wrażenie na kuracjuszach i turystach, z biegiem czasu zaczęły jednak powstawać również w innych miejscowościach uzdrowiskowych.

Dziś tężnie coraz częściej towarzyszą takim „podstawowym” obiektom kojarzonym z uzdrowiskami, jak pijalnie wód. Można je bez trudu odnaleźć w większości uzdrowisk – i tych najsłynniejszych, i dużych, i tych mniejszych.

Niezależnie od tego, gdzie są usytuowane, pełnią podobną rolę – dzięki obecności wartościowych dla zdrowia pierwiastków w tzw. solance – pomagają w walce z różnymi schorzeniami, np. układu oddechowego, ale nie tylko – również odstresowują i oczyszczają organizm.

Do miast, które mają swoją tężnię solankową dołączyły niedawno Wadowice – warto sprawdzić jak działa uruchomiona w tym miesiącu wadowicka tężnia.

Zdrowotne inhalacje niemal na miejscu

Dzięki modzie na tężnie – coraz więcej osób może zażyć tego wyjątkowego i prozdrowotnego relaksu, bez konieczności udawania się na urlop do miejscowości uzdrowiskowych czy też na turnus sanatoryjny.

Możemy skorzystać z tych niezwykle zdrowych inhalacji po prostu, np. w środku tygodnia, podczas popołudniowego spaceru czy „między” zakupami.

Warto jednak pamiętać o tym, że aby uzyskać pozytywny dla zdrowia efekt, konieczne jest przebywanie w pobliżu tężni przez co najmniej kilkadziesiąt minut. Warto od czasu do czasu wygospodarować dla siebie taką wyjątkową, wolną godzinę na relaks w towarzystwie solanki.

W okolicach Andrychowa działa więcej tężni. Z powodzeniem funkcjonują również w Kalwarii Zebrzydowskiej i w Makowie Podhalańskim.

Można się spodziewać, że takich obiektów – w związku z ich rosnącą popularnością – będzie sukcesywnie przybywać.