Czy dobry krem anti age wystarczy, aby chronić skórę przed starzeniem się?

Czy dobry krem anti age wystarczy, aby chronić skórę przed starzeniem się?

Procesy starzenia się skóry są dość skomplikowane, natomiast to co można zrobić, aby zapobiegać zmarszczkom, to pewne dobre nawyki. Czy wiesz, co powinnaś robić, aby chronić skórę przed starzeniem się? Jakich substancji szukać w kremach? Przeczytaj i wybierz coś dla siebie.

Chroń skórę przed słońcem i nawilżaj już w młodym wieku

Terapia przeciwzmarszczkowa kojarzy się głównie z wiekiem dojrzałym, natomiast w rzeczywistości jest trochę inaczej. Gdy, zmarszczki są już mocno widoczne, jest już właściwie trochę za późno. Biorąc pod uwagę to, jak szybko rozpoczynają się procesy starzenia skóry, należy działać profilaktycznie i zapobiegać zmarszczkom już na wczesnym etapie. Pierwszy krok do ochrony anti-aging to nawilżanie skóry. Skóra, która jest dobrze nawodniona, jest bardziej odporna na wnikanie drobnoustrojów i działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Dlatego pierwsze zadanie w pielęgnacji skóry to używanie kremów nawilżających, najlepiej z aktywnymi składnikami. Jednym z nich jest kwas hialuronowy, który ma właściwości wiążące wodę i można go stosować w każdym wieku. Druga niezwykle istotna kwestia, to stosowanie kremów z wysokimi filtrami, po to aby zapobiegać fotostarzeniu się skóry. To właśnie ono jest w większości odpowiedzialne za pierwsze oznaki starzenia się cery.

Wybierz aktywne   i przebadane składniki przeciwzmarszczkowe w kremach

Jeśli wiesz już, że jednym z doskonałych składników w kremach jest kwas hialuronowy, pozostaje sprawdzić jego działanie. Nieważne jakiego rodzaju jest twoja cera, ani w jakim jesteś wieku. Możesz go stosować codziennie, a regularność nakładania takich kosmetyków zapewnia dobre efekty w postaci wypełnienia zmarszczek i bardziej jednolitej cery. Inny bardzo dobry składnik aktywny to retinol, który jest silnym antyoksydantem. Jego właściwości regenerujące skórę, są powszechnie znane, a także poprawia on gęstość skóry i jej teksturę. Retinol rozjaśnia cerę i potrafi redukować nawet głębokie zmarszczki. Nie wiesz jaki wybrać krem przeciwzmarszczkowy na dzień? Najlepiej będzie, gdy zawiera on właśnie kwas hialuronowy lub retinol, a nawet jeden i drugi składnik. Resztę składników dobieraj według konkretnych potrzeb Twojej skóry. Jeśli Twoja cera jest zmęczona i pozbawiona blasku, wybieraj dodatki z witaminą C. Pamiętaj także o tym, że skóra wymaga ochrony przed słońcem za pomocą wysokich filtrów, na przykład spf 50.

Jak najlepiej używać takich kosmetyków?

Przede wszystkim stosowanie aktywnych składników w kremach powinno być regularne. Jeśli chcesz zobaczyć doskonałe efekty już za kilka lub kilkanaście tygodni, musisz stosować kosmetyk codziennie. Aktywne składniki są najbardziej skuteczne i staraj się wybierać tylko takie. Pamiętaj o codziennym dokładnym oczyszczeniu skóry rano za pomocą lekkich płynów micelarnych lub pianek i nie zapomnij o wieczornym demakijażu. Tylko dobrze oczyszczona skóra, może oddychać i pozbywać się martwego naskórka, a także przyjmować kolejne kosmetyki. Dla wzmocnienia efektu kremu przeciwzmarszczkowego, możesz użyć także serum tuż przed kremem. Zagwarantuje Ci wzmocniony efekt działania takich kosmetyków. Możesz także różnicować je w zależności od tego, o jakiej porze ich używasz. Na dzień wybierz krem w podkładzie z aktywnymi składnikami i filtrami SPF, natomiast na noc możesz wybrać bogatą formułę odżywczą z silnie skoncentrowanymi substancjami.