Bezpłatne badania mammograficzne w Andrychowie

Bezpłatne badania mammograficzne w Andrychowie

Skorzystaj z szansy – zachowaj zdrowie!

W całej Polsce przeprowadzane są bezpłatne badania w ramach programów, które mają na celu efektywne leczenie najniebezpieczniejszych chorób nowotworowych. Wśród proponowanych badań największą popularnością cieszą się te, które pozwalają na optymalnie szybkie wykrycie zmian nowotworowych piersi oraz jelita grubego.

W ramach jednego z ogólnopolskich programów zrealizowana zostanie już niedługo akcja profilaktyki raka piersi w Andrychowie.

Już 21 kwietnia 2022 r. uprawnione osoby będą mogły bezpłatnie skorzystać z badania mammograficznego. W mieście, tego dnia, będzie stacjonować mammobus, czyli mobilna pracownia mammograficzna, która zapewnia możliwość wykonania badania szybko i bezproblemowo.

W tym roku z bezpłatnej procedury mogą skorzystać kobiety w wieku od 50 do 69 lat. Po raz pierwszy badanie oferowane jest paniom, które urodziły się w 1972 roku.

Oferta adresowana jest do kobiet ubezpieczonych w NFZ.

Warto się badać

Profilaktyka jest najskuteczniejszą metodą walki nawet z najgroźniejszymi chorobami, zagrażającymi życiu. Taką chorobą jest nowotwór piersi. Jest to choroba o wysokiej śmiertelności, ale tylko wtedy, gdy jest zbyt późno wykryta, tymczasem na wczesnym stadium można ją wyleczyć szybko i co bardzo ważne dla wielu kobiet – z oszczędzeniem piersi, bez konieczności interwencji chirurgicznej.

Czy zatem warto przebadać się taką metodą, która pozwala wykryć potencjalnie niebezpieczne zmiany na etapie, w którym jeszcze się nie ujawniają, np. podczas badania palpacyjnego? Pytanie to jest retoryczne.

Wczesne wykrycie zmiany, która może dopiero w przyszłości okazać się groźna, daje gwarancję zachowania nie tylko życia, ale również zdrowia.

Z mammografii, która będzie oferowana bezpłatnie w Andrychowie 21kwietnia 2022 r., będą mogły skorzystać pacjentki, które nie miały wykonywane takiego badania w ciągu ostatnich dwóch lat, a jeśli są w grupie ryzyka – po upływie jednego roku.

Więcej informacji na temat badania i samego programu można znaleźć na stronie internetowej Mammo.pl.