Smutna wiadomość: zmarł Roman Rokowski, wieloletni działacz lokalny i społeczny

Smutna wiadomość: zmarł Roman Rokowski, wieloletni działacz lokalny i społeczny

Przemogło nas głębokie smutek i żal, gdy dowiedzieliśmy się o śmierci Romana Rokowskiego, wybitnej postaci, która przez lata angażowała się na rzecz Targanic Dolnych oraz parafii w Sułkowicach Łęgu. Zmarł w podeszłym wieku 95 lat, pozostawiając po sobie niezapomniane wspomnienia.

Bliscy oraz przyjaciele zmarłego przypominają o jego wielkim zaangażowaniu w budowę kościoła w Sułkowicach Łęgu. Był to dla niego projekt życia, którego skuteczne realizowanie dało mu wiele satysfakcji. Nie tylko służył Bogu, ale również społeczności, do której należał. Jako aktywny członek jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Targanicach Dolnych, zawsze był gotowy do działania i niesienia pomocy innym.

Msza pogrzebowa, która będzie miejscem ostatniego pożegnania Romana Rokowskiego, zaplanowana jest na najbliższą środę, 26 czerwca, i rozpocznie się o godzinie 15:00 w kościele parafialnym w Sułkowicach Łęgu. Bezpośrednio po uroczystości religijnej odbędzie się pochówek zmarłego na cmentarzu komunalnym w Andrychowie, gdzie będzie mógł spocząć w wiecznym pokoju.