Żywiołowe porywy wiatru nękają mieszkańców powiatu wadowickiego

Żywiołowe porywy wiatru nękają mieszkańców powiatu wadowickiego

Mieszkańcy powiatu wadowickiego doświadczali silnych podmuchów wiatru w ciągu ostatnich godzin, a prognozy pogody wskazują na kontynuację tego zjawiska w najbliższych dniach. W wyniku gwałtownych porywów strażacy interweniowali wielokrotnie, naprawiając spowodowane przez nie szkody.

Z raportów straży pożarnej wynika, że najbardziej dotkniętym obszarem była gmina Andrychów. Na ulicy Sikorskiego w Andrychowie, wiatr był na tyle silny, że zerwał pokrycie dachu z jednego z budynków mieszkalnych. Strażacy natychmiast zareagowali, usuwając zniszczone pokrycie i zabezpieczając dach plandeką. Ze względu na mnogość zdarzeń wymagających interwencji, pomocy udzielali również strażacy z OSP Roczyny i OSP Sułkowice-Łęg, usuwając inne zagrożenia na terenie miasta.

Także Targanice były miejscem intensywnej aktywności strażackiej. Jeden z przykładów to sytuacja, kiedy strażacy musieli zabezpieczyć część metalowego garażu na ulicy Olchowej, który pod wpływem siły wiatru zaczął się rozpadać.

Mapy prognoz pogodowych pokazują, że silne porywy wiatru będą utrzymywać się przez kolejne godziny, a ich intensywność osiągnie szczyt w środę (24.01) oraz czwartek (25.01).