Od lat oczekiwana hala sportowa w Andrychowie blisko ukończenia

Od lat oczekiwana hala sportowa w Andrychowie blisko ukończenia

Już tylko kilka miesięcy dzieli uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie od chwili, kiedy będą mogli korzystać z nowo powstałej hali sportowej. Od momentu wyburzenia starej sali gimnastycznej minęło już kilkanaście miesięcy, a teraz młodzież niecierpliwie wyczekuje końca prac budowlanych. Planowany termin finalizacji inwestycji przypada na koniec marca, a następnie po kilku tygodniach obiekt zostanie oficjalnie oddany do użytku.

Szacunkowy koszt budowy nowoczesnej hali sportowej w Andrychowie wynosi około 16 milionów złotych. Obok budynku Liceum Ogólnokształcącego stanął nowoczesny budynek z windą i przewiązką. Całkowita powierzchnia obiektu, razem z łącznikiem, wynosi 2454,69 metrów kwadratowych, natomiast powierzchnia przeznaczona do użytkowania to 2141,36 metrów kwadratowych.

Hala sportowa wraz z zapleczem ma wymiary 49 metrów na 45,1 metra i wysokość 13,40 metra. Przy obiekcie powstało 28 miejsc parkingowych, z czego cztery są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Wewnątrz hali sportowej zaplanowano budowę pełnowymiarowego boiska służącego do gry w piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę.