Szereg tragicznych zdarzeń na drogach gminy Andrychów, w tym śmiertelny wypadek 12-letniego chłopca

Szereg tragicznych zdarzeń na drogach gminy Andrychów, w tym śmiertelny wypadek 12-letniego chłopca

Gminę Andrychów, położoną na terenie Małopolski, nawiedziła seria niebezpiecznych incydentów na drodze. W kilka godzin służby ratownicze musiały interweniować kilkukrotnie, a jedno z najpoważniejszych zdarzeń okazało się tragiczne w skutkach, gdyż doszło do śmierci 12-letniego chłopca.

W czwartek, 28 września, personel medyczny i strażacy pracowali nieustannie na terenie tej malowniczej gminy. Kilka groźnych sytuacji naraziło mieszkańców na poważne ryzyko, a wszystkie z nich wymagały natychmiastowej reakcji.

W Targanicach motocyklista doznał obrażeń w wyniku kolizji z samochodem osobowym. W innym miejscu, na ulicy Krakowskiej w Andrychowie, doszło do potrącenia przechodnia przez samochód.

Jednak najbardziej tragiczne wydarzenie miało miejsce w Inwałdzie. Tam 12-letni rowerzysta uderzył w przydrożne drzewo około godziny 19. Informacje o tym niefortunnym zdarzeniu podał na swoim profilu na Facebooku Małopolska Alarmowo.

Na miejsce tragedii natychmiast wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kiedy strażacy dotarli na miejsce, rozpoczęli akcję ratunkową. Jak tylko na miejscu pojawiła się karetka, przekazali swoje obowiązki ratownikom ZRM. Po ich przybyciu, jednak lekarz musiał stwierdzić zgon młodego chłopca.