Ogólnopolska akcja pomocy dla schronisk "Andrychów dla Schronisk" odbywa się po raz czwarty

Ogólnopolska akcja pomocy dla schronisk "Andrychów dla Schronisk" odbywa się po raz czwarty

Po raz czwarty KS Beskid we współpracy z andrychowską fundacją dały początek akcji „Andrychów dla Schronisk”. Akcję tę cechuje zbiórka karmy dla kotów i psów, a także innych niezbędnych akcesoriów, które później zostaną rozesłane do schronisk w największej potrzebie.

W niedzielę, 1.10, akcja „Andrychów dla Schronisk” wystartowała po raz czwarty. Jest to inicjatywa organizowana przez KS Beskid i andrychowską fundację Zoodoptuj. Tak jak w minionych latach, mieszkańcy mogą przynosić do wyznaczonych punktów w mieście karmę dla swoich czworonożnych przyjaciół, takich jak psy i koty, a także koce i inne artykuły dla zwierząt domowych. Następnie te materiały zostaną przekazane schroniskom, które najbardziej ich potrzebują.

Biorąc pod uwagę szeroko rozumiany kryzys gospodarczy, wzrost cen energii i jedzenia dla zwierząt oraz niezmieniający się poziom darczyńców i wolontariuszy, zbliżająca się zima może okazać się bardzo trudna dla wielu schronisk w Polsce.

W związku z powyższym, apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego regionu, aby podczas najbliższej wizyty w sklepie zakupili kilka kilogramów karmy dla psów lub kotów (sucha lub mokra karma są akceptowane). Również zachęcamy do przeglądania swoich szafek – możliwe, że znajdą Państwo elementy, które nie są już potrzebne jak koce lub legowiska dla zwierząt (muszą być czyste!), czy akcesoria takie jak smycze, obroże, miski, zabawki itp. Każda ilość jest istotna! – podkreślają organizatorzy.