Oficjalne rozpoczęcie kursowania autobusu Andrychów – Wadowice

Oficjalne rozpoczęcie kursowania autobusu Andrychów – Wadowice

4 września o godzinie 4:20 zostało oficjalnie uruchomione połączenie autobusowe między Andrychowem a Wadowicami. Inauguracja tego wydarzenia miała miejsce na konferencji prasowej, w której wzięli udział twórcy tego pomysłu – przedstawiciele samorządów z Andrychowa i Wadowic, a także wojewoda małopolski.

Wszyscy zapewnili, że będą monitorować funkcjonowanie nowego połączenia i, jeśli zajdzie taka potrzeba, wprowadzać odpowiednie korekty w rozkładzie jazdy. Zadeklarowali również, że po rozpoczęciu nowego roku liczba kursów małopolskiego autobusu zostanie dostosowana do zapotrzebowania pasażerów. Jak na razie w tygodniu jest 19 połączeń, natomiast w soboty kursuje on 9 razy. Niestety, w niedziele nie ma żadnych przejazdów.

Po pierwszym dniu działania nowego połączenia autobusowego zgłoszono wiele opinii pasażerów. Wyrażone zostały zarówno pozytywne uwagi – kierowcy otrzymali multum komplementów za ich uprzejmość, jak i zachwyt nad tym, że to autobus, a nie ściskający bus obsługuje teraz tę linię.

Niemniej jednak, już pierwszego dnia pojawiały się pewne problemy. Pasażerowie skarżyli się na niewielką ilość dostępnych połączeń, co powoduje przeciążenie pojazdów w godzinach szczytu, wydłużony czas sprzedaży biletów przez kierowcę i niestety opóźnienia tras.