Modernizacja boiska Orlik w Wadowicach: Nowa nawierzchnia i szybki remont

Modernizacja boiska Orlik w Wadowicach: Nowa nawierzchnia i szybki remont

Boisko typu Orlik, zlokalizowane w Wadowicach, potrzebuje pilnej renowacji. Po latach intensywnego użytkowania, nawierzchnia tego miejsca do gry uległa znacznemu zużyciu. Istotne jest jednak, że planowany remont ma być realizowany sprawnie i szybko. O ile nieoczekiwane problemy pogodowe nie udaremnią planów inwestora oraz ekipy remontowej, już we wrześniu, a dokładnie w jego drugiej połowie, gracze powinni móc ponownie korzystać z odnowionego obiektu.

Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic, wyjaśnia skrajnie zły stan nawierzchni boiska Orlik. Według niego, po kilkunastu latach ciągłego użytkowania przez lokalnych sportowców, naturalna murawa została niemalże doszczętnie „zaorana”. Sytuacja była na tyle poważna, że ostatnimi czasy grano głównie na czarnych gumowych granulatach, które zastępowały praktycznie nieistniejącą już sztuczną trawę.

Na szczęście, plan modernizacji przewiduje zamianę starej, zużytej nawierzchni na nową. Sztuczna trawa zostanie wymieniona na nową, a tradycyjne gumowe granulaty zostaną zastąpione piaskiem kwarcowym. Dlaczego taki wybór? Piasek kwarcowy doskonale dociąża trawę do podłoża oraz skutecznie chroni jej włókna przed uszkodzeniem. Dodatkowo, piasek ma także wpływ na wydłużenie żywotności sztucznej murawy.