Wielokrotne zderzenie na drodze krajowej nr 28 w Makowie Podhalańskim

Wielokrotne zderzenie na drodze krajowej nr 28 w Makowie Podhalańskim

Rano dnia 29 sierpnia na ruchliwej drodze krajowej nr 28 w miejscowości Maków Podhalański doszło do kolizji, w której uczestniczyło kilka pojazdów. Wydarzenie to spowodowało znaczne utrudnienia dla podróżujących tą trasą.

Zdarzenie miało miejsce gdy jeden z pasów był całkowicie nieprzejezdny, co skutkowało powstawaniem długich zatorów komunikacyjnych zarówno dla jadących w jednym, jak i drugim kierunku.

Na podstawie ustaleń policjantów, których zadaniem była analiza zdarzenia, wynika, że kierujący mercedesem sprinterem nie dostosował swojej jazdy do warunków pogodowych i nie zachował ostrożności na śliskiej drodze. W rezultacie uderzył w opla, który jechał przed nim.

Twarda siła uderzenia sprawiła, że mercedes sprinter wypadł z jezdni, wpadł następnie do rowu przydrożnego a później zatrzymał się na drewnianym płocie otaczającym prywatną działkę.

Jednocześnie opel, który został uderzony przez mercedesa, zderzył się z tyłu z innym oplem jadącym przed nim. Ten ostatni natomiast zderzył się z kolejnym pojazdem – dacią. Na szczęście, pomimo takiego ciągu wydarzeń, nikt poważnie nie ucierpiał.