Dramatyczne sceny pod blokiem w Andrychowie

Dramatyczne sceny pod blokiem w Andrychowie

Upadek z okna

W ubiegłą niedzielę, 20 lutego 2022 r., doszło do dramatycznych scen przy jednym z bloków na ulicy Krakowskiej w Andrychowie. W godzinach porannych z okna jednego z mieszkań wypadł mężczyzna. Upadek nie mógł nie wywołać dramatycznych konsekwencji – mężczyzna spadł z wysokości drugiego piętra.

Policja otrzymała zawiadomienie zaraz po zdarzeniu, podobnie jak zespół ratownictwa medycznego, który podjął szybką interwencję, w wyniku której poszkodowany został przewieziony do szpitala.

Niestety, jego stan określany jest jako poważny. Na razie nie wiadomo co dokładnie było przyczyną wypadnięcia mężczyzny z okna i czy ktoś mu w tym „pomógł”, czy był to nieszczęśliwy wypadek. Z uwagi na to, że w krwi ofiary znaleziono niemałą ilość alkoholu (niemal trzy promile) – trudno dziś stwierdzić z całą pewnością, co mogło się zdarzyć w mieszkaniu.

Obecnie wiadomo jedynie tyle, że jeden z przebywających w mieszkaniu podczas upadku mężczyzna został aresztowany. Nie była to jedyna osoba, którą tam znaleziono.

Alkohol przyczyną dramatycznego zdarzenia?

Nie jest tajemnicą, że w mieszkaniu w godzinach poprzedzających zdarzenie nie było spokojnie. Mężczyźni raczyli się alkoholem. Osoby przebywające w mieszkaniu, w którym doszło do feralnego zdarzenia były w podobny wieku.

37-latka leżącego pod oknem bloku znaleźli przypadkowi przechodnie i to oni poinformowali o wypadku służby.

Wszyscy uczestnicy biesiady zostali zatrzymani w celu przesłuchania. Postępowanie policyjne trwa. Na razie wiadomo jedynie, że poszkodowany w stanie ciężkim przebywa w szpitalu w Wadowicach.

Alkoholizm wciąż jest przyczyną wielu tragedii, nie tylko na drogach, ale również podczas podobnych imprez, jak ta w Andrychowie. Jak wyrwać się ze szponów tego trudnego do zwalczenia nałogu? Po pierwsze należy zidentyfikować przyczyny alkoholizmu, a może ich być wiele i nie wszystkie są oczywiste.

Jeden komentarz o “Dramatyczne sceny pod blokiem w Andrychowie

  1. Czy obrzeża balkonu nie są konstruowane zbyt nisko? Znam osobę, która wypadła z balkonu i sam mam lęk wysokości na wysokich piętrach.

Comments are closed.