Kolejna edycja programu #StartUp w Małopolsce

Kolejna edycja programu #StartUp w Małopolsce

Popularny program po raz kolejny m.in. w Andrychowie

Program szkoleniowo-mentorski, adresowany dla młodych stażem firm działających w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, za niedługo znów się rozpocznie. To dobra informacja, szczególnie dla tych podmiotów, które działają na prężnym rynku startupowym.

#StartUP Małopolska rusza już po raz dziewiąty. Rekrutacja chętnych do udziału podmiotów trwa do 24 lutego 2022 roku.

Największe szanse w ramach prowadzonej rekrutacji do programu mają firmy, które wdrażają rozwiązania o charakterze innowacyjnym.

Co oznacza „firma młoda stażem”? Według regulaminu programu jest to firma aktywna na rynku nie dłużej niż trzy lata (zgodnie ze stanem na 1 kwietnia 2020 r.).

W ramach najnowszej edycji programu, podobnie jak w poprzednich, oferowane będą różne formy wsparcia, w tym konsultacje ze specjalistami – indywidualne dla każdego podmiotu biorącego udział w projekcie. Przewiduje się nawet do 30 godzin takich konsultacji dla każdej firmy.

Nie tylko konsultacje

Rynek innowacyjnych rozwiązań, bazujących na nowoczesnych technologach, z czym głównie kojarzona jest wciąż nowa branża startupowa, jest wyjątkowo aktywny, dynamiczny i szybko zmieniający się.

Żeby osiągnąć sukces w takiej branży trzeba nie tylko trzymać rękę na pulsie, ale również mieć umiejętność wyprzedzania dopiero kształtujących się trendów. Takie firmy, które dzięki różnym narzędziom, wyprzedzą konkurencję, mają bardzo dużą szansę na odniesienie sukcesu.

Czy warto mieć więcej wiedzy na temat możliwych kierunków formowania się trendów rynkowych? To pytanie retoryczne. Stąd też duże zainteresowanie programem #StartUP.

W ramach projektu przewidziano m.in. przeprowadzenie warsztatów w takich obszarach tematycznych jak: sprzedaż, marketing i kształtowanie wizerunku firmy.

Beneficjenci programu będą też mogli uczestniczyć w różnych imprezach branżowych, co da im realną szansę poznania przyszłych kontrahentów i współpracowników.

Program zakłada też sporządzenie efektywnego planu określającego kierunki dalszego rozwoju każdej firmy-beneficjenta.

Więcej informacji o trwającej rekrutacji do programu można uzyskać m.in. za pośrednictwem profilu facebookowego Innowacyjnej Małopolski.

Jeden komentarz o “Kolejna edycja programu #StartUp w Małopolsce

  1. Bardzo dobrze, że promowane są innowacyjne start-upy. Można mieć świetny pomysł na biznes, ale bez finansowania i wsparcia projekt się nie powiedzie.

Comments are closed.