Straciłeś pracę? Postaw na nowy start

Straciłeś pracę? Postaw na nowy start

„Nowy Start” w województwie małopolskim

Ostatnie miesiące nie należą do najbardziej stabilnych na rynku pracy. Z jednej strony mówi się o dużym zapotrzebowaniu na pracowników i braku rąk do pracy, z drugiej – nie zawsze ma się świadomość, że taki problem dotyczy niektórych branż, w wielu innych sytuacja jest odwrotna.

Przykładowo – obecnie nie zawsze można łatwo znaleźć pracę, jeśli jest się ekonomistą, specjalistą ds. administracji czy sprzedawcą sklepowym. Tak wynika z jednego z ostatnich raportów GUS.

Na brak ofert nie muszą natomiast narzekać osoby sprzątające, świadczące prace dorywcze czy niektórzy programiści – w tych branżach jest spora podaż ofert pracy, brakuje natomiast chętnych do jej podjęcia.

Sytuacja na rynku pracy jest zmienna, również w zależności od regionu.

Jeśli straciliśmy ostatnio pracę albo nie została z nami przedłużona umowa, ewentualnie jesteśmy już powiadomi, że w najbliższym czasie czeka nas zwolnienie – warto skorzystać z różnych ofert szkoleniowych, dzięki którym możemy nabyć nowe kwalifikacje zawodowe.

Taką ofertą jest popularny program skierowany do osób z województwa małopolskiego – „Nowy Start”.

Trzecia edycja programu szkoleniowego

Niedługo rusza kolejna, trzecia już edycja programu „Nowy Start”. Jest on adresowany do osób, które straciły miejsce pracy z powodów, które nie dotyczą pracownika. Mogą z niego skorzystać także osoby zagrożone zwolnieniem.

Dla beneficjentów programu przygotowano trzy możliwości uzyskania nowych kwalifikacji. W ramach programu „Nowy Start III” osoby, które spełniają wymogi formalne określone w regulaminie inicjatywy, mogą zdecydować się na podjęcie stażu, szkolenia lub studiów podyplomowych.

Staż zapewnia możliwość przekwalifikowania się. W czasie stażu wypłacane jest stypendium. Szkolenie zakładające możliwość uzupełnienia kwalifikacji albo przekwalifikowanie się jest finansowane do kwoty ponad 3 tys. zł. Uczestnik szkolenia również ma wypłacane stypendium.

Szczegółowe informacje na temat studiów podyplomowych można znaleźć na stronie internetowej Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej.

Niezależnie od tego, czy możemy skorzystać z różnych programów szkoleniowych, czy nie kwalifikujemy się do nich ze względów formalnych – zdobywanie nowych umiejętności zawsze jest w cenie. Warto zapoznać się z bogatą ofertą szkoleń, także internetowych i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.