Jak zachować się podczas burzy jadąc samochodem? Rady ważne nie tylko dla mieszkańców Andrychowa!

Jak zachować się podczas burzy jadąc samochodem? Rady ważne nie tylko dla mieszkańców Andrychowa!

Sezon burzowy w pełni i chociaż póki co gwałtowne wyładowania atmosferyczne omijają nasz region, to jednak lato rządzi się swoimi prawami. Prowadząc samochód w trakcie burzy musisz zwrócić uwagę na te ważne kwestie!

Przede wszystkim zwolnij. Podczas każdej ekstremalnej pogody należy dostosować prędkość do panujących warunków. Nie wystarczy więc zwolnić do określonej przepisami prędkości. Burza powoduje, że długość hamowania może się zwiększyć, rośnie również prawdopodobieństwo wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń.

Jeżeli opady są bardzo mocne, koniecznie włącz światła przeciwmgłowe, które nie tylko poprawią widoczność ale sprawią, że twój pojazd również będzie lepiej widoczny. Podczas ulewy łatwo wpaść w poślizg. Wtedy nie wykonuj gwałtownych ruchów, zdejmij nogę z gazu i płynnie zwolnij, aż samochód wytraci prędkość.

Kolejna rada przydaje się w przypadku poruszania po drodze szybkiego ruchu. Najbezpieczniej jest zjechać na najbliższy MOP i pozostać w samochodzie. Unikaj przy tym dotykania metalowych elementów.