Były Minister Kultury Bartłomiej Sienkiewicz odwiedza Wadowice w celu omówienia nadchodzących inwestycji

Były Minister Kultury Bartłomiej Sienkiewicz odwiedza Wadowice w celu omówienia nadchodzących inwestycji

W poniedziałek, 20 maja, odbyło się spotkanie na szczytach administracji Powiatu Wadowickiego. Wzięli w nim udział decydenci lokalnego samorządu wraz z Maciejem Koźbiałem, Radnym Sejmiku Województwa. Szczególną uwagę przyciągała obecność gościa specjalnego – byłego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bartłomieja Sienkiewicza.

Sienkiewicz jest postacią, której działania w ostatnim czasie budzą duże zainteresowanie. Zasłynął jako osoba, która wprowadziła przełomowe zmiany w sektorze publicznych mediów, całkowicie likwidując propagandę partii PiS, która była tam obecna przez wiele lat.

Obecnie, Bartłomiej Sienkiewicz jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej na stanowisko w Parlamencie Europejskim. Podczas swojej wizyty w Wadowicach, rozmowy koncentrowały się na planowanych przyszłych inwestycjach z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na terenie Powiatu Wadowickiego. Nie zabrakło też momentów luźniejszych – Sienkiewicz miał okazję skosztować tradycyjnej wadowickiej kremówki – jak informuje starostwo.

Warto dodać, że polityczna mapa samorządu Wadowic uległa niedawno zmianie. Podczas kwietniowych wyborów samorządowych, które odbyły się zaledwie dwa tygodnie temu, opozycyjny PiS stracił władzę w Starostwie Powiatowym. Tym samym, jeszcze na początku maja takie spotkanie w starostwie było niemożliwe.