Policjanci z Brzeźnicy zatrzymują mężczyznę prowadzącego samochód pomimo zakazu sądowego

Policjanci z Brzeźnicy zatrzymują mężczyznę prowadzącego samochód pomimo zakazu sądowego

Podczas wykonywania obowiązków służbowych na terenie gminy Brzeźnica w dniu 26 marca, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Brzeźnicy natknęli się na kierowcę samochodu osobowego marki Opel. Informacje, które posiadała Policja wskazywały, że mężczyzna ten nie powinien prowadzić pojazdu ze względu na brak wymaganych uprawnień.

Natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu owego pojazdu w celu przeprowadzenia kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 41-letni mężczyzna zamieszkujący powiat wadowicki. Po sprawdzeniu jego danych personalnych w systemach policyjnych, potwierdziło się, że mężczyzna ma nałożony aktywny zakaz prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych.

Do tego policjanci odkryli, że 41-letni kierowca poruszał się samochodem, który nie spełniał warunków technicznych dopuszczających go do ruchu drogowego. Powyższe przewinienie skutkowało nałożeniem na niego mandatu karnego. Wobec tego, że mężczyzna nie zastosował się do orzeczenia sądowego, które nakładało na niego zakaz kierowania pojazdami, teraz grozi mu sankcja w postaci nawet do 5 lat pozbawienia wolności.