Tragiczna śmierć dziewczynki w Andrychowie: Postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariuszy i zmiany w kierownictwie komisariatu

Tragiczna śmierć dziewczynki w Andrychowie: Postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariuszy i zmiany w kierownictwie komisariatu

Pod koniec listopada 2020 roku niewyobrażalny dramat rozegrał się w Andrychowie. W centrum miasta, młoda dziewczyna straciła życie, po tym jak spędziła kilka godzin skulona w śniegu. Po tym zdarzeniu, wiele oskarżycielskich zarzutów zostało skierowanych do miejscowych sił porządkowych, które miały na celu odnalezienie zaginionej dziewczynki.

Prokuratura podjęła się przeprowadzenia szczegółowego śledztwa na temat tego tragicznego incydentu. Z kolei policja małopolska poinformowała o wszczęciu procedur dyscyplinarnych przeciwko czterem swoim funkcjonariuszom, którzy służyli w komisariacie w Andrychowie. Oczekuje się, że wyniki tego postępowania zostaną ujawnione do końca lutego.

Jednakże, według informacji przekazanych przez RMF FM 1 lutego, dowiadujemy się, że jeden z policjantów – dyżurny z Komisariatu Policji w Kętach – został ukarany w związku z tą sprawą. Decyzja zapadła o udzieleniu mu nagany za „niewłaściwe podjęcie działań służbowych”. RMF FM był źródłem tej informacji.

Zmieniły się także struktury kierownicze w komisariacie w Andrychowie. Obecnie funkcję p.o. Komendanta Komisariatu Policji w Andrychowie pełni nadkomisarz Artur Studnicki, który wcześniej pełnił obowiązki zastępcy komendanta.