Dyskusje o bezpieczeństwie drogowym w Inwałdzie po tragicznym wypadku na początku stycznia

Dyskusje o bezpieczeństwie drogowym w Inwałdzie po tragicznym wypadku na początku stycznia

Na początku stycznia doszło do smutnej tragedii w miejscowości Inwałd, co skłoniło burmistrza Andrychowa do spotkania z reprezentantami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Cel spotkania dotyczył zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

W środę 3 stycznia, o godzinie 17, służby ratunkowe otrzymały wezwanie do interwencji w Inwałdzie. Na krajowej trasie przy lokalnej Biedronce zdarzył się śmiertelny wypadek, którego ofiarą padł pieszy.

Po tym zdarzeniu, w sieci wybuchła gorąca dyskusja na temat podjęcia kroków w celu wybudowania chodnika w tym miejscu, aby zapobiec podobnym tragediom w przyszłości.

12 stycznia przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odwiedzili Urząd Miasta w Andrychowie. Omawiali kwestię poprawy bezpieczeństwa na drodze krajowej w Inwałdzie, zwłaszcza w obszarze niedawno otwartego sklepu Biedronka.

W wyniku przeprowadzonych badań przez GDDKiA, stwierdzono, że większość mieszkańców dojeżdża do sklepu samochodami, a liczba niebezpiecznych zdarzeń na drodze nie jest znacząca. Mimo to, postanowiono zbudować na tym odcinku dodatkowy lewoskręt.

Droga w tym miejscu zostanie poszerzona, a prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Burmistrz Tomasz Żak poinformował również, że gmina planuje zaprojektowanie chodników, które mają być zbudowane w przyszłości w tym kluczowym dla Inwałdu miejscu.