Zofia Kreczmer-Iciek, była dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Andrychowie nie żyje

Zofia Kreczmer-Iciek, była dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Andrychowie nie żyje

Niestety, musimy przekazać smutną informację o śmierci kolejnej wybitnej osoby związanej z polskim systemem opieki zdrowotnej. Zofia Kreczmer-Iciek, która przez wiele lat pełniła rolę dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Andrychowie, odeszła z tego świata. To strata wielka i bolesna, zwłaszcza dla pacjentów, którzy zapamiętają ją jako osobę niezwykle zaangażowaną w ich leczenie.

Kreczmer-Iciek była postacią powszechnie szanowaną i lubianą, zarówno przez swoich podwładnych jak i pacjentów. Charakteryzowała się ogromną empatią i wrażliwością na ludzkie cierpienie, a jej życzliwość i ciepło sprawiały, że pacjenci czuli się przy niej bezpieczni i zrozumiani. Nie robiła różnicy między chorymi psychicznie a ich zdrowymi krewnymi – traktowała ich wszystkich z takim samym szacunkiem, co nie jest niestety normą w dzisiejszych czasach.

Zofia Kreczmer-Iciek zmarła po długiej walce z chorobą. Mimo swojego podeszłego wieku – miała 92 lata – do końca pozostawała aktywna zawodowo. Jej pogrzeb odbędzie się już w najbliższy piątek, 5 stycznia. Ceremonia żałobna rozpocznie się o godzinie 15:00.