Poszukiwania zakończone sukcesem: zaginiona 17-latka odnaleziona na terenie powiatu oświęcimskiego

Poszukiwania zakończone sukcesem: zaginiona 17-latka odnaleziona na terenie powiatu oświęcimskiego

Interweniowali policjanci z Andrychowa, kiedy matka 17-letniej dziewczyny zgłosiła jej zniknięcie. Wszystko zakończyło się pomyślnie – młodą kobietę odnaleziono w powiecie oświęcimskim.

Dnia 5 grudnia, nieco przed 11:00, funkcjonariusze policji andrychowskiej otrzymali zgłoszenie dotyczące zaginionej 17-letniej mieszkanki gminy Andrychów. To właśnie mama dziewczyny zgłosiła jej nieobecność w miejscowym komisariacie, informując przy tym, że jej córka opuściła dom ubrana niewłaściwie na panujące warunki pogodowe i że straciła z nią kontakt, ponieważ nastolatka nie miała przy sobie telefonu komórkowego. Dyżurny niezwłocznie poinformował swoich przełożonych o zaistniałej sytuacji, a następnie wysłał patrole do miejsca zamieszkania zaginionej w celu przeprowadzenia poszukiwań i rozmów ze świadkami. Dodatkowo na miejsce został skierowany przewodnik z psem tropiącym oraz zgłoszono sprawę do straży pożarnej.

W celu szerzenia informacji o zaginięciu, do mediów został przesłany komunikat zawierający rysopis i zdjęcia 17-letniej dziewczyny. Nieco po godzinie 11:00, informacje o poszukiwaniach rozesłano również do innych jednostek policji, włącznie z patrolami z powiatu oświęcimskiego. Tymczasem, jedna z osób anonimowych skontaktowała się z operatorem numeru alarmowego 112. Kobieta przekazała, że usłyszała w autobusie historię młodej dziewczyny, która chlubiła się, że właśnie uciekła z domu. Ten impuls doprowadził do natychmiastowego zgłoszenia na numer alarmowy 112, podczas którego przekazano uzyskane informacje oraz nazwę przystanku autobusowego, na którym nastolatka opuściła pojazd.