32-latka z Rawy Mazowieckiej prowadziła samochód pod wpływem alkoholu i bez uprawnień

32-latka z Rawy Mazowieckiej prowadziła samochód pod wpływem alkoholu i bez uprawnień

Podczas patrolu ulicy Kościuszki w Kętach w środę, 18 października, tuż przed 21:00, funkcjonariusze policji zauważyli niepewnie prowadzony samochód marki Citroen. Natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu tego pojazdu, dając kierującej nim osobie wyraźny sygnał do zjechania na pobocze.

Po przeprowadzeniu kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą siedzi 32-letnia kobieta, mieszkanka Rawy Mazowieckiej. Wynik badania alkomatem wykazał, że kierowca była nietrzeźwa – miała w swoim organizmie aż 2,1 promila alkoholu. Dodatkowo, kobieta nie dysponowała wymaganymi uprawnieniami umożliwiającymi jej kierowanie pojazdem mechanicznym.

Rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, asp. szt. Małgorzata Jurecka, przypomina o zaostrzeniu kar za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości od 1 października 2023 roku. Teraz osoba łamiąca to prawo musi liczyć się z konsekwencjami w postaci kary do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoką grzywną. W kontekście popełnionego przez 32-latkę wykroczenia, które polegało na kierowaniu pojazdem bez wymaganych uprawnień, do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu zostanie przesłany wniosek o ukaranie.