Kęty: Możliwość zakupu mieszkań komunalnych z 85% bonifikatą już oficjalna

Kęty: Możliwość zakupu mieszkań komunalnych z 85% bonifikatą już oficjalna

Przypominamy o informacji, którą przekazaliśmy ponad dwa miesiące temu. Rada Miejska w Kętach uchwaliła przepis umożliwiający nabywanie mieszkań komunalnych przez ich najemców. Co więcej, potencjalni nabywcy mogą liczyć na obniżkę ceny aż o 85%. Teraz, zgodnie z uchwałą, możliwe jest już składanie wniosków.

Propozycja dotyczy wyłącznie mieszkań znajdujących się w budynkach zarządzanych przez wspólnoty mieszkaniowe. W Kętach jest dokładnie 217 takich lokali. Są one położone na osiedlach o następujących adresach: osiedle Kościuszki numer 1, 2 i 4, ulica Królickiego numer 1, 2, 3, 5, 6, 7 i 8, ulica Hutnika numer 2, ulica Sikorskiego numer 2 i 3, ulica Wyszyńskiego numer 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8 i 15, ulica 700-lecia numer 11 oraz Batalionów Chłopskich numer 1, 2 i 3.

Aby skorzystać z bonifikaty w wysokości do nawet 85 procent, nabywca musi złożyć stosowny wniosek o wykup mieszkania do końca czerwca 2025 roku. Warunkiem jest również jednorazowa zapłata pełnej kwoty najpóźniej w dniu podpisania umowy notarialnej przenoszącej własność mieszkania na nabywcę.