Droga Andrychów – Zator pod znakiem zapytania? Wciąż piętrzą się problemy!

Droga Andrychów – Zator pod znakiem zapytania? Wciąż piętrzą się problemy!

Nowa droga na linii Andrychów- Zator wzbudza mnóstwo kontrowersji. Najbardziej sprzeciwiali się temu mieszkańcy Wieprza, którzy nie chcieli, aby główna droga przebiegała przez centrum miasta. Sprawa utknęła w martwym punkcie.

Droga wojewódzka nr 781, która w planach ma przebiegać przez centrum Wieprza to czarny sen mieszkańców tego miasteczka. Z jednej strony wszyscy są świadomi faktu, że taka droga musi powstać. Z drugiej jednak, plany wytyczone przez centrum miasta dają stu procentową pewność, że ruch zwiększy się i to radykalnie.

Pierwotne plany zakładały również znaczące poszerzenie tej drogi. I tu jednak pomysł ten natrafił na znaczące problemy. W przypadku zmiany szerokości nawierzchni i chodnika, ulica sięgałaby praktycznie pod okna wybudowanych wzdłuż drogi budynków. Zarówno wójt Wieprza jak i mieszkańcy zapowiadają, że będą robić wszystko, aby utrudnić przebudowę drogi w planowanej formie.

W zaistniałej sytuacji mimo że pozwolenie na budowę jest aktualne, to ze względu na protesty, nie można rozpisać przetargu na jego realizację. O sprawie będziemy informować na bieżąco.