Kłopot z basenem miejskim w Andrychowie. Urząd Miasta musi zapłacić prawie 4 mln złotych!

Kłopot z basenem miejskim w Andrychowie. Urząd Miasta musi zapłacić prawie 4 mln złotych!

Z nie lada problemem muszą zmierzyć się radni Andrychowa, a wszystko za sprawą basenu miejskiego. Został on oddany do użytku w 2019 roku, jednak wtedy gmina dopatrzyła się niedociągnięć, które zmniejszyły kwotę wypłaty dla realizującego ten projekt. Po czterech latach sporów sądowych okazało się, że jednak niesłusznie.

Andrychowski basen był jedną z najbardziej wyczekiwanych realizacji w gminie. Koszt tej inwestycji wynosił 28 milionów złotych. Gmina jednak zapłaciła wykonawcy kilka milionów złotych mniej, z tytułu niedopatrzeń jakich dopuściła się firma. Jednak wykonawca nie chciał zgodzić się na to i oddał sprawę do sądu.

W rozprawie z 2021 roku, gmina Andrychów przegrała pierwszy proces. Przedmiotem sporu była kwota 1,3 miliona złotych, jaką urzędnicy narzucili na wykonawcę z tytułu niespełnienia jednego z warunków przetargu. Już wtedy, z kasy gminy poszło prawie półtorej miliona złotych. Druga sprawa również znalazła swój finał w sądzie, również przegrana przez Andrychów. Przez to gmina musi zapłacić firmie z bielska w sumie prawie 4 miliony złotych.