Włamanie w Andrychowie. Złodziej ukradł sprzęt warty prawie 2000zł!

Włamanie w Andrychowie. Złodziej ukradł sprzęt warty prawie 2000zł!

Do zdarzenia doszło w połowie grudnia, jednak dopiero pod koniec ubiegłego roku dokonano zgłoszenia kradzieży z włamaniem. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, lecz po kilku dniach go odnaleziono. Przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Dokładnie 27 grudnia do Komisariatu Policji w Andrychowie przyszedł mężczyzna w celu złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa z włamaniem. Chodzi o kradzież sprzętu budowlanego, którym była wysokiej klasy piła. Jej wartość to ponad 2000 złotych. Właściciel nie potrafił dokładnie powiedzieć, kiedy to się wydarzyło, bo w tym czasie przebywał poza granicami kraju.

Śledztwo wykazało, że złodziej ukrywał się na terenie Andrychowa. Ukradzione mienie zostawił w odludnym miejscu tak, aby nikt niepożądany nie pojawił się w tym miejscu. Złodziejem okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, który już na swoim koncie ma przeszłość kryminalną.

Za przestępstwo z włamaniem grozi do 10 lat więzienia. Jednak w przypadku recydywy, kara ta może być jeszcze bardziej dotkliwa.