Basen w Andrychowie już otwarty

Basen w Andrychowie już otwarty

Początek sezonu letniego na basenie odkrytym

Stało się – można oficjalnie ogłosić, że sezon letni rozpoczął się w Andrychowie, szczególnie dla miłośników kąpieli i tych „wodnych”, i słonecznych, czyli amatorów miejskiego relaksu na odkrytym basenie kąpielowym.

Przez ostatnie dni trwały intensywne przygotowania do sezonu letniego, który rozpoczyna się już późną wiosną, czyli w czerwcu, a dokładniej – 13 czerwca 2022 roku.

Odkryty Basen Kąpielowy w Andrychowie został otwarty rano. Od godziny 9:00 wszyscy zainteresowani mogą już korzystać z tego cieszącego się zawsze bardzo dużą popularnością obiektu rekreacyjnego, zapewniającego bardzo dobre warunki relaksu w środku miasta, szczególnie wtedy, gdy wysokie temperatury zaczynają dawać się we znaki – i starszym, i młodszym.

Basenem zawiaduje Zakład Gospodarki Komunalnej, którego przedstawiciele przekazali kolejną pozytywną dla wielbicieli kąpieli informację – w tym roku mimo szalejącej inflacji, ceny korzystania z obiektu nie ulegną zmianie.

Nie ma też ryzyka, że woda, a właściwie jej temperatura nie będzie dostosowana do potrzeb gości. Będzie ona podgrzewana i utrzymywana na stałym poziomie, zapewniającym kąpiel w komfortowych warunkach.

Bezpieczne wakacje nad wodą

Zanim zacznie się przerwa od zajęć szkolnych, czyli dwumiesięczne wakacje, które wielu młodych ludzi spędza nad wodą, czy to będzie morze, jezioro, czy też rzeka albo basen – warto tuż przed zakończeniem roku szkolnego przypomnieć jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa w korzystaniu z różnych akwenów.

To absolutnie kluczowa kwestia – nieznajomość specyfiki wypoczynku nad wodą może i niejednokrotnie kończy się tragicznie. Nikogo nie trzeba przekonywać jak wartościowa może się okazać wiedza o bezpiecznych kąpielach.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, opiekunów i wychowawców dzieci, Miejski Ośrodek Sportu Kultury i Turystyki w Andrychowie organizuje na terenie krytego basenu zajęcia pn.: „Bezpieczne wakacje”, w ramach których młodym adeptom pływania przekazane zostaną istotne informacje na temat bezpiecznej zabawy w wodzie i nad wodą.

Utrwalona zostanie też wiedza na temat telefonów alarmowych. Nie zabraknie także wiadomości na temat bezpiecznego wypoczynku, nie tylko w warunkach wodnych, ale również w lasach oraz w górach – wszędzie tam, gdzie najchętniej młodzi ludzie spędzają wakacyjne, letnie dni.

Zanim zaczniesz korzystać z uroków wypoczynku na basenie – zobacz w co warto się wyposażyć, żeby relaks był naprawdę udany.