I LO wygrało Ogólnopolski Przegląd Szekspirowski

I LO wygrało Ogólnopolski Przegląd Szekspirowski

I LO wygrało Ogólnopolski Przegląd Szekspirowski

Mimo, że ostatnie dwa lata nie należały do najłatwiejszych dla wszystkich uczniów w Polsce, w tym również szkół średnich – I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie może je zaliczyć do udanych. Z jakiego powodu?

Już drugi rok z rzędu uczniowie, którzy wzięli udział w jednym z najbardziej prestiżowych przeglądów dla szkół ponadpodstawowych – Ogólnopolskim Przeglądzie Szekspirowskim w Języku Angielskim – odnotowali największy sukces. Zarówno ubiegłoroczna, jak i tegoroczna edycja „Scenes from Shakespeare in English Festival” zakończyła się bowiem ich zwycięstwem.

Młodzież z Andrychowa okazała się bezkonkurencyjna. W tym roku trzy uczennice trzecich klas I LO w Andrychowie były najlepsze dzięki – jak napisano w werdykcie jury – bardzo sprawnemu wykonaniu językowemu oraz aktorskiemu spektaklu, który został przygotowany zgodnie z założeniami klasycznego teatru.

Nagrodzony spektakl to „Twelfth Nights, or what you will”

Ciężka praca i motywacja zostały docenione

Uczennice, które zdobyły zaszczytne trofeum wykazały się wielką motywacją, pracowitością i tym, co jest najważniejsze w każdym przedsięwzięciu artystycznym, czyli talentem. Potrafiły go doskonale wyrazić w języku Szekspira.

Prace nad przedstawieniem odbywały się w jednym z domów kultury na terenie gminy Andrychów. Utalentowane uczennice przez cały czas pracy nad spektaklem mogły liczyć na profesjonalne wsparcie ze strony nauczycielek, których pasją jest słowo, aktorstwo i sztuka teatru.

Jak widać – zaangażowanie i pasja – zostały nagrodzone, a że stało się to po raz drugi z rzędu, można śmiało powiedzieć, że Andrychów Szekspirem stoi!

Nie ma lepszego sposobu na naukę języka obcego, jak poznawanie go dzięki sztuce słowa, której arcymistrzem był William Szekspir, jeden z największych dramaturgów w historii, którego dzieła przemawiają z równą siłą do kolejnych pokoleń, nie tylko angielskich wielbicieli sztuki dramatycznej.