Nowa inwestycja w ECA Andrychów

Nowa inwestycja w ECA Andrychów

To inwestycja, która musiała prędzej czy później nastąpić. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, choć jego praca rozpocznie się dopiero na przełomie października i listopada. Na jaki zakup zdecydowała się gmina? I czy wpłynie na jakość życia mieszkańców Andrychowa? Zapraszamy do lektury poniżej.

Nowy piec w Elektrociepłowni Andrychów

Już w zeszłym miesiącu doszło do zakupu nowego, szesnastotonowego kotła parowego w Elektrociepłowni Andrychów. Choć sprzęt kosztował prawie 900 tysięcy złotych i nie jest fabrycznie nowy, to rozwiązanie wysokiej jakości. Jego uruchomienie planowane jest jednak dopiero na przełomie października i listopada. Jak podkreślił prezes AEC Andrychów, Pan Mirosław Nowak taka inwestycja była konieczna. Należało bowiem właściwie zabezpieczyć moc grzewczą dla mieszkańców Andrychowa i wszystkich zakładów podłączonych do sieci elektrociepłowni.

Jak dodaje burmistrz Andrychowa, po dokładnych analizach cen prądu i gazu podjęto decyzję o poszukiwaniu innych rozwiązań. Do tej pory bowiem miasto korzystało z dwóch pieców kontenerowych, jednak ceny czynszów były olbrzymie. Choć wydatek rzędu 900 tysięcy złotych jest ogromnym, władze podkreślają, iż przy obecnych cenach wydatek zwróci się w ciągu kilku miesięcy. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, które nie tylko umożliwi pewną samodzielność, ale w długofalowej perspektywie przyniesie również spore oszczędności dla całej gminy. Nowo zakupiony piec jest oszczędny i wyróżnia się innowacyjnymi, nowoczesnymi rozwiązaniami, których nie było w poprzednich sprzętach. To ostatecznie przekonało władze o inwestycji. Wszyscy zgodnie twierdzą, że ta decyzja była najlepszą z możliwych. Dlatego już nie mogą się doczekać rozpoczęcia pracy pieca parowego w elektrociepłowni Andrychów.