Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu

Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu

Tylko jedna doba – tyle czasu wystarczyło, aby policja w Kętach zatrzymała aż czterech nietrzeźwych kierowców. Ponieważ problem nie tylko w tym powiecie jest coraz większy, funkcjonariusze podkreślają, iż rutynowe kontrole drogowe będą stale rosnąć. Alkohol oraz nadmierna prędkość jest obecnie najczęstszą przyczyną wypadków na polskich drogach. Policjanci z Kęt udowodnili to w ciągu ostatniego weekendu.

Weekend i aż cztery zatrzymania lokalnych kierowców

„Alkoholowy weekend” rozpoczął się interwencją policjantów z ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach. To oni w sobotę 12 września po godzinie 19 zatrzymali mężczyznę, który prowadził Peugeota. 67-letni mieszkaniec gminy Kęty uszkodził ogrodzenie jednej z posesji w Bulowicach. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że ma w sobie sporą ilość alkoholu. Co ważniejsze, pomimo, iż nie posiadał uprawnień zdecydował się na kierowanie samochodem. Już w poniedziałek, po godzinie 12 funkcjonariusze z drogówki w Oświęcimiu przeprowadzali rutynową kontrolę trzeźwości kierowców. Wśród kilku zatrzymanych pojawił się 63-letni mieszkaniec Katowic, który prowadził pod wpływem alkoholu. Badania wskazały, iż w chwili siedzenia za kółkiem jego poziom we krwi wynosił 1,3 promila.

To nie koniec nietrzeźwych kierowców

Kolejny przypadek nietrzeźwości podczas prowadzenia pojazdu został ujawniony na terenie Kęt przed godziną 18stą. Policjanci, którzy akurat patrolowali ulicę Spacerową dostrzegli pojazd, który miał nierówny tor jazdy. Po zatrzymaniu kierowcy, którym był 38-latek z powiatu bielskiego okazało się, że ma on blisko 1,1 promila alkoholu we krwi. Zaledwie pół godziny później na Ulicy Klonowej w Łękach doszło do zatrzymania kierowcę samochodu marki Renault. Po badaniu alkomatem funkcjonariusze stwierdzili obecność 1,7 promila alkoholu we krwi badanego. To tylko jedna doba. Trudno ocenić, ile takich przypadków zdarza się każdego dnia w powiecie. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i logiczne myślenie. A przede wszystkim nie wsiadanie do samochodu po spożyciu jakiejkolwiek ilości alkoholu.