Ulica Sadowa w Sułkowicach już na wykończeniu

Ulica Sadowa w Sułkowicach już na wykończeniu

Czas wakacyjny wiąże się z mniejszym ruchem na niektórych odcinkach dróg. Właśnie ze względu na to oraz względnie ładne warunki pogodowe w tym czasie na terenie całego kraju prowadzi się roboty drogowe. Wakacje dobiegają końca, podobnie jak modernizacja sporego fragmentu ulicy Sadowej, która znajduje się w Sułkowicach. Blisko kilkaset metrów wymagało natychmiastowych działań. Które finalnie udaje się realizować.

Remont na najwyższym poziomie

Realizacją zadania zajmuje się znana firma ze Spytkowic. Jak twierdzą najbliżsi mieszkańcy, to doskonały pomysł. Osoby poruszające się tą trasą codziennie są bardzo zadowolone. Do tej pory fragment wspomnianej drogi nie był pokryty asfaltem. To wiązało się z dużymi utrudnieniami, zwłaszcza w okresie jesienno- zimowym. Co więcej poprzednia nawierzchnia, wykonana z przypadkowych kamieni nie była równa. Mieszkańcy twierdzą, że to stanowiło niejako „odcięcie od świata”. Mają również kolejne marzenie – chcą, aby na tym odcinku w przyszłości stanęła przynajmniej jedna latarnia, która mogłaby oświetlać trasę po zmroku.

Roboty zakończone szybciej niż zakładano

Pracownicy firmy zgodnie twierdzą, że planowane roboty idą zdecydowanie sprawniej, niż zakładał to projekt. Termin zakończenia prac jest wyznaczony na koniec września. Tym czasem okazuje się, że całość zostanie zrealizowana w następnych kilku dniach. Obecnie bowiem trwają prace wykończeniowe. Na tym etapie następuje koniec montażu korytek odpływowych. Jak podał ostatnio Wydział Inwestycji i Drogownictwa cały projekt modernizacji ulicy Sadowej to koszt rzędu ponad 300 tysięcy złotych.

Takie inwestycje na poziomie lokalnym są bardzo ważne. Nie tylko podnoszą rangę całej miejscowości, ale przede wszystkim ułatwiają życie mieszkańców. Nie ma się czemu zatem dziwić, że także w Sułkowicach mieszkańcy cieszą się z takich działań. Ulica Sadowa wymagała natychmiastowej interwencji, która na szczęście zakończyła się powodzeniem. I choć prace jeszcze trwają, już teraz można oceniać pierwsze efekty.