Otwarty basen już zamknięty

Otwarty basen już zamknięty

Basen otwarty w Andrychowie cieszy się w sezonie dużą popularnością. Jest to miejsce, gdzie zarówno nastolatkowie, jak i rodziny z dziećmi mogą miło spędzić czas w upalne dni. To obiekt nowoczesny, który w ostatnich latach przeszedł szereg drobnych remontów poprawiających komfort i wygodę osób korzystających. Niestety na ten moment basen został zamknięty. Co jest powodem takiej decyzji i kiedy ponownie zostanie otwarty dla swoich gości?

Kiepskie warunki pogodowe

Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że ostatnie dwa tygodnie wakacje zdecydowanie nie rozpieszczają pod względem pogody. Nagłe ochłodzenie oraz ulewne deszcze zdecydowanie nie zachęcają do jakichkolwiek wycieczek. Nie wspominając już o kąpielach na otwartych basenach. Dlatego też kilka dni temu podjęto decyzję o zamknięciu basenu otwartego w Andrychowie. Pomimo, iż w tym roku obiekt był bardzo dobrze przygotowany na mieszkańców i turystów, pogoda pokrzyżowała wszelkie plany. Jak udało się dowiedzieć, tuż przed sezonem usprawniono system uzdatniania wody przy pomocy specjalnych tabletek. Dodatkowo przeprowadzono drobne remonty, naprawiając usterki bądź wymieniając zużyte elementy na nowe. Dyrektor Techniczny Zakładu Gospodarki Komunalnej długo zwlekał z podjęciem decyzji o zamknięciu obiektu. Liczył, chyba podobnie jak większość mieszkańców, że prognozy pogodowe jeszcze się zmienią. Niestety już na początku zeszłego tygodnia okazało się, że nie ma szans na powrót upalnego lata.

Wszystkim miłośnikom tego rodzaju relaksu pozostają zatem obiekty zamknięte. Oczywiście władze Andrychowa podkreślają, że z nadzieją patrzą na przyszły sezon. Już planowane są drobne naprawy i właściwe przygotowania, aby obiekt basenu otwartego był możliwie najlepiej przygotowany dla wszystkich odwiedzających. Niestety idzie jesień i ten fakt trzeba zaakceptować. A Ci, którzy chcą pływać mogą to robić na pływalniach pod dachem.