Tragiczny incydent w Andrychowie: 20-letnia kobieta wypadła z okna bloku, śmigłowiec przetransportował ją do szpitala

Tragiczny incydent w Andrychowie: 20-letnia kobieta wypadła z okna bloku, śmigłowiec przetransportował ją do szpitala

Nocne godziny w jednym z andrychowskich bloków przy ulicy Daszyńskiego okazały się tragiczne dla młodej kobiety, która nieszczęśliwie wypadła z okna czwartego piętra. W wyniku tego dramatycznego wydarzenia, została ona przewieziona helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do krakowskiego szpitala, znajdując się w stanie ciężkim. Policja obecnie prowadzi dochodzenie mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności tej sytuacji.

Przedwczesne godziny niedzielnej poranki (2.06), dokładnie po godzinie trzeciej, były momentem, w którym służby ratownicze otrzymały zgłoszenie z bloku mieszkalnego na ulicy Daszyńskiego w Andrychowie. To właśnie tam doszło do straszliwego incydentu – około 20-letnia kobieta spadła z okna swojego mieszkania, znajdującego się na czwartym piętrze budynku.

Akcję ratunkową prowadziły profesjonalne zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Andrychowie, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Andrychów oraz policjanci i Zespół Ratownictwa Medycznego. Ze względu na powagę stanu poszkodowanej, podjęto decyzję o wezwaniu wsparcia w postaci śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Młoda kobieta, będąca w ciężkim stanie, została przetransportowana drogą powietrzną do jednego ze szpitali w Krakowie. Policja obecnie intensywnie pracuje nad ustaleniem okoliczności, które doprowadziły do tego tragicznego zdarzenia.