Rusza rozbudowa "Kotarbina" w Andrychowie: powstanie Branżowe Centrum Umiejętności w zakresie spedycji

Rusza rozbudowa "Kotarbina" w Andrychowie: powstanie Branżowe Centrum Umiejętności w zakresie spedycji

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, zwane potocznie „Kotarbiną”, znajdujące się przy ulicy Starowiejskiej w Andrychowie, staje na progu intensywnych prac modernizacyjnych. W ciągu kilku najbliższych dni rozpoczną się prace związane z rozbudową tej instytucji. Planowana inwestycja obejmuje utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności specjalizującego się w dziedzinie spedycji. Za realizację zadania odpowiada Przedsiębiorstwo Budowlane Fraktal z Żywca, które zostało wybrane w przetargu. Wartość kontraktu wynosi 9,4 miliona złotych.

W piątek, dnia 7 czerwca, odbyła się uroczystość podpisania umowy dotyczącej wykonania robót budowlanych. Wydarzenie to zgromadziło wielu zaproszonych gości. Tego samego dnia miało też miejsce symboliczne wbicie „pierwszej łopaty” na terenie przyszłego placu budowy.

Planowany jest jednokondygnacyjny budynek, w którym znajdować się będzie pięć przestronnych pracowni szkoleniowych. Będą to sale przeznaczone do nauki spedycji drogowej i telematyki, symulacji obsługi spedycyjnej, procesów spedycyjnych, spedycji intermodalnej, oraz do nauki w zakresie wirtualnej rzeczywistości. Dodatkowo, obiekt będzie wyposażony w aulę i zaplecze socjalne. Nowy budynek będzie spełniać rygorystyczne normy dotyczące oszczędzania energii, jak również planowane jest jego wyposażenie w instalację fotowoltaiczną lub inne ekologiczne źródła energii.

Przy warsztatach szkolnych powstanie hala, gdzie będą odbywały się praktyczne zajęcia. W ramach inwestycji planowany jest zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych takich jak samochód dostawczy, wózki, kontenery, a także komputery i laptopy. Całość planowanych prac ma zakończyć się w ciągu najbliższego roku.