Interwencje Straży Miejskiej w Andrychowie: agresor i pijany bezdomny zatrzymani

Interwencje Straży Miejskiej w Andrychowie: agresor i pijany bezdomny zatrzymani

W ostatni wtorek miesiąca, 28 maja, o godzinie 17.00, przedstawiciele Straży Miejskiej z miasta Andrychów przeprowadzili interwencję wobec jednego z mieszkańców. Znajdujący się w Parku Miejskim mężczyzna, jak podaje służba miejska, wykazywał agresywną postawę względem swojej żony, uderzając ją w twarz. Skutkiem tego były krwotok i uraz nosa kobiety.

Komendant Straży Miejskiej w Andrychowie, Krzysztof Tokarz, poinformował o okolicznościach zdarzenia. Z jego relacji wynika, że obydwoje małżonków byli nietrzeźwi podczas interwencji. Ze względu na agresywną naturę mężczyzny, straż miejska podjęła decyzję o przewiezieniu go do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym (OPPA) w Bielsku Białej, gdzie miał możliwość przejścia procesu wytrzeźwienia.

Z kolei po niewielkim upływie czasu, dyżurny służby miejskiej otrzymał zgłoszenie o innej sytuacji naruszającej porządek publiczny. W tym samym Parku Miejskim, w pobliżu stawu, bezdomny mężczyzna, będący pod wpływem alkoholu, zakłócał spokój miejsca. Straż Miejska zareagowała również w tym przypadku, przewożąc mężczyznę do OPPA w Bielsku Białej na trzeźwienie.