Pasażerowie zyskają na rozszerzeniu trasy nowo otwartej linii A40

Pasażerowie zyskają na rozszerzeniu trasy nowo otwartej linii A40

Pod koniec kwietnia ciesząca się popularnością wśród pasażerów linia A40, która niedawno zaczęła kursować z Krakowa przez Kalwarię, Wadowice i Andrychów do Kęt zostanie wydłużona, na co pasażerowie czekali z niecierpliwością.

Uruchomienie tej linii przez Koleje Małopolskie 4 kwietnia tego roku, zostało poprzedzone długimi zapowiedziami oraz wielomiesięcznymi oczekiwaniami. To połączenie komunikacyjne pomiędzy tymi miastami zostało okrzyknięte przez niektóre osoby ze świata samorządowego jako fenomenalny sukces i przełomowy hit w dziedzinie transportu. Niemniej jednak, trochę smuci fakt, że w XXI wieku uruchomienie takiego połączenia autobusowego, które nastąpiło po niemal rocznej przerwie i pod presją społeczną, jest powodem do dumy. Musimy pamiętać, że obecnie mamy rok 2024, a nie 1945.

Niezależnie od powyższych uwag, faktem jest, że wiadomość o wydłużeniu trasy linii A40 to dobra informacja dla pasażerów. Jak podaje operator linii, od 29 kwietnia trasa linii A40 z dworca autobusowego w Kętach będzie rozszerzona do przystanku Kęty ZML. Na tym odcinku autobusy będą obsługiwać również przystanek Kęty Osiedle.

Na wniosek pasażerów, operator linii uruchomi także nowe przystanki: Bulowice Zamek, Bulowice Kościół oraz Andrychów Osiedle WSW. Niemniej jednak, przystanek Bulowice Sklep nie będzie już więcej dostępny dla pasażerów.

Mimo tych zmian, pasażerowie wciąż czekają na dalsze wydłużenie trasy do Bielska-Białej, co było obiecane przez operatora. Niestety, ciągle trwają rozmowy na temat pozyskania dodatkowych środków z władz województwa śląskiego, które miałyby sfinansować to przedsięwzięcie.