Lokalny polityk dąży do zmian w swoim mieście z ambitnymi planami na przyszłość

Lokalny polityk dąży do zmian w swoim mieście z ambitnymi planami na przyszłość

Łukasz Oleksy, urodzony i wychowany w Andrychowie, pragnie aktywnie wpływać na losy swojego miasta. Jego ambicja popycha go do działania – najpierw zdecydował się kandydować do Rady Miasta, by zdobyć cenne doświadczenie samorządowe. W długoterminowej perspektywie marzy o fotelu burmistrza. Aktualnie, koncentruje się na jednym, okazałym celu.

Oleksy, jako pełen determinacji andrychowianin, podjął decyzję o wprowadzeniu zmian w swojej rodzinnej miejscowości. Z własnej inicjatywy zgłosił chęć umieszczenia swojego nazwiska na końcu listy wyborczej komitetu wyborczego Beaty Smolec. Nie zamierza również angażować się w masową kampanię plakatową. Wyraźnie deklaruje niechęć do banerów i nieodpowiedzialnego zaśmiecania publicznej przestrzeni.

Podjąłem decyzję o startowaniu w wyborach, aby zdobyć cenne doświadczenie samorządowe – wyjaśnia Łukasz Oleksy. – Wybrałem współpracę z Beatą Smolec, ponieważ jest doświadczonym specjalistą, który potrafi przekształcić moje pomysły w działania.

Oleksy podkreśla, że w przyszłości planuje startować w wyborach na burmistrza Andrychowa. Co więcej, ma już przygotowany jeden spektakularny projekt, który może przyciągnąć uwagę wyborców. Chce bowiem przeprowadzić gruntowną przebudowę Pałacu Bobrowskich, zlokalizowanego w sercu miasta.

Zamierza jednak nie tylko odrestaurować zabytek, ale przede wszystkim nadać mu nową formę, odbiegającą od obecnej. Skąd taka odwaga?