Policja z Suchej Beskidzkiej zatrzymała nietrzeźwego kierowcę przekraczającego dozwoloną prędkość

Policja z Suchej Beskidzkiej zatrzymała nietrzeźwego kierowcę przekraczającego dozwoloną prędkość

Patrolujący teren stróże prawa zauważyli auto marki Skoda, które poruszało się z wyraźnie zbyt dużą prędkością. Jak się później okazało, pojazd jechał z prędkością 72 km/h, mimo że ograniczenie wynosiło tam tylko 50 km/h. Policjanci natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu kierowcy do kontroli.

Zatrzymany za kierownicą samochodu mężczyzna okazał się być 38-letnim obywatelem Ukrainy. Badania przeprowadzone przez policję wykazały, że nie tylko przekroczył on dozwoloną prędkość, co jest wykroczeniem, ale także popełnił przestępstwo, prowadząc pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Wykonane na miejscu testy alkomatem ujawniły, że w organizmie kierowcy znajduje się ponad 1,2 promila alkoholu. Sprawa prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz łamania przepisów ruchu drogowego trafiła już do sądu. Jeżeli zostanie uznany za winnego, 38-letni mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet do 3 lat.

Zasady bezpieczeństwa na drodze są niezwykle ważne – przypominają funkcjonariusze. Alkohol opóźnia reakcje, ogranicza pole widzenia, a także może prowadzić do błędnego oszacowania odległości czy prędkości. Kierowca pod wpływem alkoholu zagraża nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu. Każda osoba, która zasiada za kierownicą powinna mieć to na uwadze.