Możliwe zwiększenie liczby połączeń autobusowych między Andrychowem a Wadowicami – samorządowcy prowadzą rozmowy

Możliwe zwiększenie liczby połączeń autobusowych między Andrychowem a Wadowicami – samorządowcy prowadzą rozmowy

Od 4 września bieżącego roku, pasażerowie mogą korzystać z nowo utworzonej linii komunikacji gminnej, obsługującej trasę Andrychów-Wadowice-Andrychów. Projekt ten nie mógłby zostać zrealizowany bez dofinansowania prawie 250 tysięcy złotych z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Obecnie na trasie funkcjonuje 19 kursów w dni robocze, a także 9 w soboty.

Autobusy linii numer 10 startują i kończą swoje trasy na dworcu autobusowym w Andrychowie. Pozostałe przystanki to: Inwałd „Kościół”, Inwałd „Sklep”, Chocznia „PKP” oraz Wadowice plac Kościuszki i dworzec autobusowy w Wadowicach. Koszt pojedynczego biletu normalnego z Wadowic do Andrychowa to kwota 5 złotych, choć dla niektórych grup pasażerów przewidziane są zniżki. Istnieje także możliwość zakupu biletu miesięcznego.

Na chwilę obecną, przewozy będą realizowane do końca grudnia tego roku. Gmina Andrychów, która jest operatorem tej linii, prowadzi rozmowy z władzami Wadowic na temat przyszłości tej komunikacji. Planuje ubiegać się o kolejną dotację, która umożliwiłaby utrzymanie i rozwinięcie tego połączenia. Istnieje również pomysł zwiększenia liczby kursów od nowego roku – do 35 w dni robocze, 17 w soboty i 5 w niedziele.